Що таке Айкідо і чому воно таке популярне
2015-2021Айкідо – це японське бойове мистецтво, засноване в середині минулого століття знаменитим майстром Моріхеєм Уесібою. Слово Айкідо складається з трьох ієрогліфів. Перший з них читається як «ай» і означає «взаємодія», «об’єднання», «гармонію» або навіть «любов». Другий – це «кі», деяка філософська концепція про універсальну енергії, прийнята на сході. Для нашого менталітету її можна позначити словами «сила духу», «життєва сила» або «життєва енергія». Третій ієрогліф «до» означає шлях. Одним з найбільш поширених тлумачень назви на українську мову є словосполучення: “Шлях до гармонії духу”.
Популярність Айкідо, яке остаточно сформувалося, як система у другій половині XX століття, обумовлена філософією “неагресивності” і самим підходом до ведення поєдинку. Його основна ідея – це використання енергії атаки противника для виконання техніки. Саме такий підхід дозволяє людям, які не мають переваги у фізичній силі, протистояти більш потужному нападаючому.
Арсенал Айкідо, в основному, складається з утримань і контролів, кидків, а також ударів різними частинами тіла. Тому особливу увагу на заняттях приділяється зміцненню суглобів, розвитку координації тіла і напрацювань страховок.
У наших додзьо ми практикуємо один з найбільш жорстких напрямків Айкідо – стиль Йошинкан. Айкідо Йошинкан відомо в світі бойових мистецтв завдяки своїй вибудуванїй методиці викладання, побудованїй за принципом «від простого до складного». На початку своїх занять Айкідо початківці вивчають базові переміщення і стійки, потім приступають до відпрацювання базових технік. Надалі практикується плавне і швидке виконання різних навчальних і прикладних прийомів. Завдяки такому підходу будь-який початківець, за умови регулярного відвідування занять, може в розумні терміни освоїти техніки Айкідо Йошінкан.
На наших заняттях Ви зможете переконатися в ефективності Айкідо не тільки в плані застосування технік, а й на прикладі змін, які почнуть відбуватися в Вашому житті поза тренувальним процесом.
Чекаємо Вас в наших Додзьо!
З повагою, керівник ОФСА Набока Дмитро